Poslední velký závod před RIEM dopadnul pro Petráčka na výbornou

Handicapovaný plavec Arny Petráček se ve dnech 1. - 7. května 2016 zúčastnil ME v Madeiře. Na posledním velkém závodu před očekávanou paralympiádou v RIU dokázal, že jeho nejsilnější kategorií je 50 m znak. Na této trati získal plavec stříbrnou medaili.

Plavec na ME závodil ve třech disciplínách. V prvním závodě 50m motýlek, ve vyšší kategorii S5 s časem 42s, obsadil celkové 6. místo. V Arnoštovo hlavní disciplíně, kterou je 50m znak, skončil na 2. místě s časem 45s a poslední závodní den zakončil 50m volným způsobem za 42s a získal celkové 7. místo.
Paralympionik Arnošt Petráček je reprezentant České republiky v plavání a řadí se na přední místa ve světovém žebříčku. V současné době se Arny připravuje na paralympijské hry Rio de Janeiro 2016. Jeho příprava je nejenom fyzicky náročná, ale také velmi nákladná. ME v Madeiře se mohl zúčastnit zejména díky podpoře z Jihočeského kraje, z programu podpory reprezentace Jihočeského kraje. Projekt přípravy a účasti na ME v Madeiře byl také spolufinancován Statutárním městem České Budějovice.