Už to nejde… bez Trhu U vrby

Na sobotní sedmou hodinu ranní, dne 28. 3. 2015, se do Riegrovy ulice 51 chystá velké množství farmářů, prodejců potravinového sortimentu, tvůrců, kteří chtějí představit své originální výrobky, také pohádkáři, kuchaři a v neposlední řadě králíci z Třísova.

„To velké množství lidí, které se zapojilo do našeho Trhu U vrby – nejen prodejem, ale i svou energií a nápady a také stále přibývající návštěvníci, mě velmi těší, ale samozřejmě i zavazuje k tomu, aby organizace byla co nejlepší, zboží co nejkvalitnější a pohádka co nejpohádkovější,“ uvádí Dana Kalistová, organizátorka již pátého ročníku trhu.

Rodinný Trh U vrby se stal oblíbeným místem setkávání nejen pro návštěvníky z okolí Palackého náměstí, ale i ze vzdálenějších částí Českých Budějovic. Žádaným sortimentem jsou mimo jiné kuřata, králíci, kachny a vejce přímo z farmy, potom také čerstvé ryby, bylinky, pečivo a točené pivo z pivovaru Žumberk. „Mám radost, že letos se k nám přidá i farma Jakubka, která je vyhlášená svými čerstvými kozími sýry,“ upřesňuje Dana Kalistová a dodává: „Když se na náš trh přihlásí samotní farmáři s tím, že chtějí zkusit prodej právě na našem trhu, mám velkou radost. Mám pocit, že zákazníkům dopřejeme nejen dobré výrobky, ale zároveň i přímý kontakt s farmářem, což tomu všemu dává přidanou hodnotu oproti nákupu v obchodě.“


Vedle potravinového zboží se stále vylepšuje i nabídka Tvůrčího márketu pod střechou, který se pomalu, ale jistě začíná stávat konkurentem designových akcí podobného typu nejen v Jihočeském kraji. Důležitou součástí dopolední akce je i doprovodný program pro děti. „Na prvním jarním Trhu zahraje velikonoční pohádku divadlo Viďadlo, o tvůrčí dílnu se postará Lesní školka Doma v lese. Důležité je i speciální trhovské „menu“, které nám nově připraví českobudějovické Fér Café. No prostě začátek se vší parádou,“ uzavírá pozvánku Dana Kalistová.

Kontakt pro média:
Dana Kalistová
724 981 240
info@trhuvrby.cz

 

Tisková zpráva ke stažení