První Senior Point v jižních Čechách

Senior Point pomůže seniorům s orientací v každodenní záplavě informací i v zapojení do aktivního života.

Ledax o.p.s. za finanční podpory Statutárního města České Budějovice otevřel v  úterý 16. června 2015 ve 14 hod. první jihočeský Senior Point R51. Jak již název napovídá, najdete ho  v Riegrově 51 v Českých Budějovicích. 


Senior Point je nová síť informačních center zaměřená zejména na seniory. V Senior Pointu naleznete nejrůznější informace z kulturní i společenské oblasti.  Informovaný personál vám rád pomůže s kontaktem se státní správou či samosprávou, provozovateli a poskytovateli nejrůznějších služeb pro seniory a poskytne asistenci i při dluhovém či právním poradenství.

Jedná se především o místo, kde senior ať už z důvodu zájmu či potřeby nalezne relevantní informace týkající  se města nebo regionu.

V České republice je v tuto chvíli v provozu již 18 Senior Pointů, většina z nich je na Moravě, kde celý projekt vznikl. Další se připravují například v Praze nebo v severních Čechách. Celá síť informačních center je organizována Společně o.p.s., která celý projekt nastartovala.

V Senior Pointu bude k dispozici proškolený odborník, který ochotně pomůže vyhledat potřebné informace a poradí. Senioři zde také budou mít k dispozici dvě počítačová místa, na nichž mohou zdarma využít internet. Senior Point na adrese Riegrova 51 v Českých Budějovicích bude otevřen každý čtvrtek od 8 do 14 hodin.

Tisková zpráva ke stažení