Mezinárodní den seniorů

Již od roku 1998 si svět první den v měsíci říjnu připomíná Mezinárodní den seniorů. Oslava tohoto výjimečného dne proběhne i v jihočeské metropoli a to právě ve čtvrtek 1. října od 14.30 do 17.30 na českobudějovickém sídlišti Máj - u Komunitního centra.

Statutární město České Budějovice ve spolupráci se společností Ledax o.p.s. připravili nejen pro seniory zajímavý kulturní program, v rámci kterého vystoupí řada jihočeských zpěváků, tanečníků a hudebníků. Budou k vidění zpěváci Radek Žalud, Veronika Vačkářová s Janem Francem nebo Michaela Klímová. Své umění předvedou tanečníci ze studia Cetare  nebo členové Jihočeského souboru písní a tanců Úsvit. Akce bude slavnostně zakončena koncertem Velikého Zuš bandu. Po celou dobu akce si návštěvníci budou moci vyzkoušet mezigenerační tvoření pro rodiče a děti nebo navštívit stánek Centra prevence civilizačních chorob a nechat si změřit cholesterol, tlak nebo BMI index.

Při této příležitosti bude také otevřen v Českých Budějovicích již druhý Senior Point. Senior Point je kontaktní místo, kde senior ať už z důvodu zájmu či potřeby nalezne potřebné informace týkající se města nebo regionu. Nejčastěji jde o informace z kulturní, společenské i sociální oblasti, ale pomáhá i s orientací ve správní a právní problematice.

Více informací na www. ledax.cz

Kontakt pro média:
Kateřina Lundáková
+420 724 748 417
lundakova@dfkgroup.cz

Tisková zpráva ke stažení